Mesafeli Satış Sözleşmesi

Kredi Kartıyla Ödeme

 

YukselGold’a verdiğiniz siparişlerin ödemelerini kredi kartıyla online olarak sanal pos işlemiyle güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden Bonus Card, Shop&Miles, Maximum, Axess, Advantage, Asya Card, CardFinans, Türkiye Finans Kredi Kartları ve bu kart özelliklerine sahip diğer banka kartlarını kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

YukselGold size 256 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card ile güvenli alışveriş yapma imkânı tanır. 

 

Havale / EFT


Havale / EFT ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır.

*5 iş günü içinde hesaba geçmeyen havale siparişleri geçersiz sayılmaktadır. 


Havale / EFT için Hesap Numaralarımız


                                           

Kredi Kartı ve Provizyon Aksaklıkları

Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir: 
Bu nedenler arasında başlıcaları; 

1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması, 
2. Kart numarasını hatalı girmeniz, 
3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması, 
4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması, 
5. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması, 
6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız, 
7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir. 

Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

 

Alışverişle İlgili Genel Konular

1. Sitemizde satışa sunulan ürünlerin fiyat güncellemelerinde oluşabilecek yanlışlıklarda, yukselgold.com satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar.
2.  YukselGold stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu durumda, kredi kartı ile ödeme yapılacak ise ödeme provizyon aşamasında iptal edilir, havale gerçekleşti ise müşterinin hesabına 7 iş günü içerisinde iade edilir. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı YukselGold sorumlu tutulamaz. Müşterinin, siparişin tamamından vazgeçme hakkı da saklı tutulur.

Sipariş Sonu 
Müşteri ürünü seçer ve sepete atar. Banka provizyonu onayı alındıktan sonra işlem sistemimize sipariş olarak düşer. Sipariş sonrası işlemler aşağıdaki sıraya göre hazırlanır; 

1- Onay Bekliyor: Siparişiniz sistemimize düştüğü an, "Bekleyen" durumunda düşer. 
2- Ödeme Bekleniyor: Ödeme ve stok onayı verildikten sonra bir sonraki aşamaya gelinir. 
3- Onaylandı: Ürünün tedarikiyle ilgilenilir ve ürünle ilgili sipariş verildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir. 
4- Tedarik Sürecinde: Tedarikçi firmadan siparişi verilen ürünün alınması veya firmamıza getirilmesi aşamasıdır.
5- Kargoya verildi: Ürünün faturası kesilip kargoya verildikten sonra, sipariş, Kargoda durumuna getirilir. Artık, ürününüz, tarafınıza ulaşmak üzere yola çıkmıştır. 
6- İptal Bekleyen: Sipariş verilen ürünün tedariki ile ilgili sorun yaşanıyorsa, ya da müşterinin isteği üzerine sipariş, iptal edilmek isteniyorsa, öncelikle "İptal Bekleyen"konumuna getirilir. Daha sonra, ödemenin iadesi gerçekleştirilir ve sipariş, iptal edilir. 
7- İptal Edildi: İptal edilen siparişler, "İptal Edildi" konumuna getirilir. 
8- Teslim Edildi: Teslim edilen siparişler, "Teslim Edildi" konumuna getirilir.Kargo Bedeli

Kargo bedeli, sipariş ettiğiniz ürün adedi gözetmeksizin Türkiye'nin her yerine 5 TL'den başlayan fiyatlarla kargo ağırlığınız arttıkça fiyatta artmaktadır. Kargo bedeli seçeceğiniz ürün ağırlık/boyutlarına göre sipariş esnasında size sistem tarafından gösterilmektedir. Sitemizden yapacağınız 100 TL ve üzeri yurt içi alışverişlerde kargo bedeli Yukselgold.com tarafından karşılanır. Yurtdışı alışverişlerinizin kargo bedeli siparişinize özel olarak hesaplanmaktadır, yurtdışına teslim olacak siparişleriniz için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.


Gönderim Alanı

yukselgold.com Türkiye ve dünya genelinde anlaşmalı olan tüm ülkelere gönderim yapmaktadır. Yurt dışı gönderimler için telefon ile irtibata geçilerek fiyat alınması gerekmektedir.


Teslimat Süresi

Hafta içi, saat 15:00'e kadar tamamladığınız siparişleriniz, en geç 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmekte ve yaklaşık 48-72 saatte tarafınıza ulaşmaktadır. Hafta içi saat 15:00'den sonra tamamlanan siparişleriniz, en geç 24 saat sonra  kargoya teslim edilmekte ve en geç 4 gün sonunda tarafınıza ulaşmaktadır. Hafta sonları tamamlanan siparişleriniz ise, ilk iki iş günü sonunda kargoya teslim edilmektedir. Özel günlerde ve tatil günlerinde tamamlanan siparişiniz ilk iş günü kargoya verilmektedir. Olası sorunlar halinde tarafınıza bilgilendirme e-postası gönderilecektir.


Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için paketinizi teslim almadan önce, paketin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer ürününüz kargoda zarar görmüşse, paketi size teslim eden kargo yetkilisine tutanak tutturup paketi teslim alabilir veya paketi teslim almadan iade edebilirsiniz. Teslim alınmayan kargolar için yukselgold.com Müşteri Hizmetleri'ni 0412 252 6550 No'lu numaradan arayarak bildirimde bulunmanızı rica ederiz.


Sipariş Takibi

Siparişinizin durumunu istediğiniz zaman "Hesabım" bölümünde yer alan "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz.